Київсько-Житомирська Дієцезія

Ось я…

Ось я…

нд, 14/04/2019 - 02:42
Опубліковане: ДДМ 2019
0 коментарів

Другий день зустрічі всі учасники провели разом у фізкультурно-оздоровчому комплексі в м. Житомир. Програма була максимально насиченою та розпочалась співом ранкової молитви о 8:20. На моїй пам’яті це перший ДДМ, коли щодня учасники разом, як народ, котрому проповідував Ісус.

Потужна конференція від експерта з питань сімейної політики та сімейних відносин – Адріана Буковинського стала центром тяжіння цілої суботи. Дуже цікаво було слухати людину, котра сама прожила 28 років у шлюбі. Автоматично встановлюється довіра, адже людина проповідує те, чим живе сама.

Пан Адріан допоміг нам з’ясувати сутність та ознаки істинної любові. Він доступно пояснив різницю між тим, щоб лише хотіти бути щасливим та знати що для цього потрібно зробити.

Особлива увага була для питань відповідальності в родині, хто та перед ким? Дехто з учасників вперше почув про чотири орієнтири для створення сім’ї: любов, довіра, вірність та чесність.

Розлогий матеріал про конференцію буде подано згодом в окремій публікації.

Праця в групах була плідною. Маємо надію принесла користь нашим учасникам. Загалом перша половина дня пройшла в атмосфері молитви та різноманітних духовних і навчальних практик. Учасники з усіх сторін були оточені свідченнями та порадами старших осіб духовних та світських.

Службу Божу традиційно очолив єпископ Віталій Кривицький SDB. Проповідь була живою та соковитою. Адже Його Преосвященство відчайдушно закликав до сумління кожної молодої особи. Ми маємо затямити раз і назавжди, що в світі все буде за Волею Господньою. І або ми чуємо Його волю та тішимося з благодатей, котрі незмінно супроводжують нас у випробуваннях та моментах радості; або ми не чуємо Його і будемо як Каяфа, - робити, думаючи що ми володіємо ситуацією, і в результаті не отримаємо жодної винагороди. Слово Боже є як шабля. Воно дуже гостре та практичне. Тож єпископ з глибини свого серця побажав нехай це слово прийде до кожного життя та зустріне там наше «Fiat».

Як виявилося більшість учасників взагалі перший раз приїхали на ДДМ, та в Житомир зокрема. Проте всі почували себе комфортно, адже нам товаришували професійні ведучі та просто щирі, енергійні люди – Тетяна та Артур. Ми привітали іменинників, розіграли призи в конкурсі фотографій та насміялися досхочу.

Другу порцію науки для нас подав отець Павло Вишковський ОМІ. Він провадив конференцію на тему «З Марією у медіа просторі: слухаю, молюся, служу». Отець промовляв для нас дуже гострі та болючі теми сучасної молоді – християнська та світська культури. В часі тотальної популяризації використання можливостей Інтернет-ресурсів попадали стіни та вікна. Жодних бар’єрів. Всі про всіх знають, але не знають всіх. І в тому прихована небезпека для молодої людини на етапі формування її особистості.

Більше про науку отця Павла Вишковського ОМІ ви також зможете прочитати вже згодом на нашому сайті.

Родзинкою суботньої зустрічі стало ток-шоу «В гостях у ДДМ», ведучим котрого був Сергій Іваницький з Радіо Марія. До виступу були запрошені: єпископ Віталій Кривицький SDB, багатодітна родина Джонсонів зі Сполучених Штатів Америки, отець Михайло Романів ОР з м. Фасиів та батьки богопосвячених осіб. Невимушена розмова була корисною для слухачів. Особливо цікаво було почути неопубліковані факти про життя єпископа з вуст самого владики. Всі ці свідчення можна окреслити двома словами – ярмарок служінь.

Дуже приємно було сприймати всі запропоновані практики, адже вони були максимально об’єктивними. Кожен спікер використав мінімум особистих фільтрів у своїх виступах. Було враження що біля кожного з них стояв Ісус і пильнував проголошувану ними науку.

Правду кажучи треба трішки часу для засвоєння почутого та побаченого. Саме тому в найближчому часі очікуйте свіжі порції новин 27-го Дієцезіального Дня Молоді в м. Житомир.

А вже завтра чекаємо всіх учасників так само, о 8:20 на ранковій молитві, після котрої відбудеться обряд освячення верби, Процесія від храму святого Йоана з Дуклі до кафедрального собору святої Софії та Урочиста Служба Божа о 9:30.

Текст: Олександра Кісельова

Фото: с. Франциска Туманевич